LOTURILE NAŢIONALE ŞI OLIMPICE

În ultima sa reuniune, Comitetul Executiv al Federaţiei Române de Gimnastică a aprobat propunerile conducerilor tehnice al Loturilor naţionale şi olimpice (seniori şi juniori) în ceea ce priveşte componenţa acestora, gimnastele şi gimnaştii urmând a se pregăti în conformitate cu planurile realizate de colectivele de antrenori, astfel ca fiecare sportiv să-şi poată atinge obiectivele de performanţă stabilite. După cum se ştie, atât la nivelul seniorilor, cât şi al juniorilor în calendarul competiţional intern şi internaţional – în acest an 2017, dar şi în perspectivă -, având în vedere şi debutul noului ciclu olimpic, se află stabilite o serie de obiective menite să consolideze din punct de vedere valoric toate eşaloanele, dar şi să revigoreze prezenţa sportivilor noştri în arena internaţională.
Conform celor aprobate, componenţa actuală a Loturilor are următoarea configuraţie:

LOTURI OLIMPICE SI NATIONALE
FEMININ
LOT OLIMPIC
1. Ponor Cătălina CS Farul Constanţa
2. Iordache Larisa CS Dinamo Bucureşti
3. Ocolişan Ana Maria CNS-CSS Cetate Deva
4. Jurca Laura CNS-CSS Cetate Deva
5. Vulcan Dora CSS Dinamo
6. Holbură Maria CSS 1 Constanţa
7. Stanciu Denisa CSS Sibiu
8. Ghiciuc Carmen CNS-CSS Cetate Deva
9. Cimpian Olivia CNS-CSS Cetate Deva
10. Crişan Teodora CNS-CSS Cetate Deva
11. Mihai Alexandra CSS 2 Bucureşti
12. Glăvan Carmen CS Farul Constanţa
13. Anghelescu Andra CSS Dinamo Bucureşti
14. Botnaru Alisia CNS-CSS Cetate Deva
15. Iacob Laura CSM Oneşti
16. Ivănuş Nica CNS-CSS Cetate Deva
17. Golgotă Denisa CNS-CSS Cetate Deva
18. Stanciu Ariadna CS Farul Constanţa
19. Anghel Camelia CSA Steaua
20. Borascu Alexia CSA Steaua
21. Oprea Ioana CSM Oneşti
22. Berar Iulia CSM Arad
23. Puiu Ana Maria CSS Focşani
24. Duţă Antonia CS Dinamo Bucureşti
25. Stănciulescu Ioana CS Farul Constanţa
26. Trică Daniela CSS Bârlad
JUNIOARE
1. Pană Maria CS Dinamo Bucureşti
2. Mandrea Diana CSA Steaua
3. Tătaru Coleen CSM Oneşti
4. Sfiringu Silvia Farul Constanţa
5. Marchidanu Lisa CSS Steaua
6. Toader Gabriela CSS 1 Constanţa
7. Avram Ana Maria CSS 1 Constanţa
8. Constantin Loredana CSSG Focşani
9. Borca Valentina CNS-CSS Cetate Deva
10. Matu Cosca Alecsia CNS-CSS Cetate Deva
11. Popa Luiza CS Farul Constanţa
MASCULIN
SENIORI
1. Drăgulescu Marian CSA Steaua Bucureşti
2. Băţagă Cristian LPS/CSM Bistriţa
3. Ursache Andrei CS Dinamo Bucureşti
4. Cotuna Vlad CSA Steaua Timişoara
5. Muntean Andrei Vasile CSS Sibiu Sibiu
6. Nistor Laurenţiu CSS Sibiu Sibiu
7. Groza Andrei CSS Reşiţa
8. Kotrong Adelin CSM Arad
9. Ghiuzan Robert CSS Dinamo Bucureşti
10. Prichindel Ovidiu CS Dinamo Bucureşti
11. Modoianu Roland CSS Reşiţa
12. Paşca Robert CSS Reşiţa
13. Drunea Cătălin LPS Bistriţa
14. Bănicioiu Alexandru CSS Lugoj
15. Cristea Beniamin CSA Steaua Bucureşti
JUNIORI
1. Gavrilă Eduard CSS Braşovia
2. Anghel Cristian CSA Steaua
3. Szabo Rafael CSS Lugoj
4. Marc Răzvan LPS Bistriţa
5. Neagu Emil LPS Bistriţa
6. Berariu Radu CSS 1 Timişoara
7. Şoica Raul CSS 1 Timişoara
8. Burtănete Robert CSS Buzău
9. Burtănete Gabriel CSS Buzău
10. Gavril Luca CSS 1 Timişoara
11. Preda Marius CSS Sibiu
12. Bera Nicolae CSS Sibiu
13. Mărginean Cristian LPS Bistriţa
14. Panacea Fabian LPS Bistriţa
15. Sandu Antonio CSS Steaua Bucureşti
16. Zhuang Andrei CSS Steaua Bucureşti