Rezultate finale pe aparate Campionatele Naționale de Gimnastică Artistică Juniori

Medaliații finalelor pe aparate de la Campionatele Naționale de Gimnastică Artistică  organizate la Bistrița, în perioada 3-4 noiembrie, pentru fiecare categorie și nivel, au fost următorii:

Juniori II, nivel 3

Sol

1 SIMION Felix CSS Resita 14.100
2 MARCU Norbert CSS Lugoj 13.766
3 GIRIADA Iustin CSS Dinamo 13.700

Cal cu mânere

1 ZHUANG Andrei CSA Steaua Buc 13.600
2 MARCU Norbert CSS Lugoj 13.433
3 TONCA Raul CSS Sibiu 13.266

Inele

1 MARCU Norbert CSS Lugoj 13.466
2 ZHUANG Andrei CSA Steaua Buc 13.333
3 CIOBANU Adrian CSS Dinamo 13.200

Sărituri

1 ZHUANG Andrei CSA Steaua Buc 11.366
2 TONCA Raul CSS Sibiu 10.766
3 MAZILU Stefan LPS Bistrita 10.683

Paralele

1 CIOBANU Adrian CSS Dinamo 14.500
2 MARCU Norbert CSS Lugoj 14.200
3 ZHUANG Andrei CSA Steaua Buc 14.033

Bară fixă

1 CIOBANU Adrian CSS Dinamo 13.233
2 MAZILU Stefan LPS Bistrita 12.966
3 GIRIADA Iustin CSS Dinamo 12.900

Juniori II, nivel 4

Sol

1 PREDA Marius CSS Sibiu 13.900
2 RADU Cristian CSS Dinamo Buc 13.766
3 LOGIN Claudiu LPS Bistrita 13.066

Cal cu mânere

1 RADU Cristian CSS Dinamo Buc 12.066
2 PREDA Marius CSS Sibiu 11.533
3 TITARU Gabriel CSS1 Timisoara 10.600

Inele

1 PREDA Marius CSS Sibiu 13.733
2 RADU Cristian CSS Dinamo Buc 13.200
3 SANDU Antonio CSA Steaua Buc 13.133

Sărituri

1 PREDA Marius CSS Sibiu 11.816
2 MACAREI Marcus CSS Sibiu 11.233
3 MARGINEAN Cristian LPS Bistrita 11.200

Paralele

1 SOAITA Andrei CSS Sibiu 13.733
2 GAVRIL Luca CSS1 Timisoara 13.700
3 MACAREI Marcus CSS Sibiu 12.900

Bară fixă

1 TITARU Gabriel CSS1 Timisoara 13.400
2 GAVRIL Luca CSS1 Timisoara 13.100
3 PREDA Marius CSS Sibiu 12.500

Juniori I

Sol

1 BURTANETE Gabriel CSS Buzau 13.166
2 NEAGU Emil LPS Bistrita 12.966
3 GAVRILA Eduard CSS Brasovia Brasov 12.766

Cal cu mânere

1 GAVRILA Eduard CSS Brasovia Brasov 12.233
2 IONITA Liviu CSS Dinamo Buc 11.600
3 MARC Razvan LPS Bistrita 11.033

Inele

1 SZABO Rafael CSS Lugoj 12.966
2 NEAGU Emil LPS Bistrita 12.266
3 GAVRILA Eduard CSS Brasovia Brasov 11.500

Sărituri

1 BURTANETE Robert CSS Buzau 12.783
2 BURTANETE Gabriel CSS Buzau 12.650
3 BERARIU Radu LPS Bistrita 12.299

Paralele

1 SZABO Rafael CSS Lugoj 12.933
2 GAVRILA Eduard CSS Brasovia Brasov 12.633
3 BURTANETE Gabriel CSS Buzau 12.533

Bară fixă

1 IONITA Liviu CSS Dinamo Buc 11.933
2 GAVRILA Eduard CSS Brasovia Brasov 11.733
3 SZABO Rafael CSS Lugoj 11.566



Rezultatele complete pot fi urmărite aici: Rezultate Finale aparate 2017